To jest absolutnie piękna i ważna dla nas nagroda – Ewa Langer została wybrana Kulturystką Roku 2017 przez twórczynie Radiowego Domu Kultury w Trójce!

Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska co roku (do niedawna jeszcze z Michałem Nogasiem) organizują Plebiscyt Radiowego Domu Kultury, w którym słuchacze Trójki wybierają płytę, książkę i event kończącego się roku. Zawsze też twórczynie audycji przyznają tytuł Kulturysty / Kulturystki Roku, o którym tak piszą na stronie Polskiego Radia:

Potrzeba stworzenia takiego wyróżnienia, jakim jest Kulturysta Roku, pojawiła się podczas prac nad przygotowywanym przez nas co roku Plebiscytem (poznaj wyniki za 2017 rok>>>). Zauważyliśmy, jak wiele wspaniałych, unikatowych działań jest możliwych wyłącznie dzięki oddanej pracy „siłaczy”. To ludzie, którzy poza głównym nurtem dotacji czy instytucji zarażają swoją pasją innych. Do tej pory tytuł Kulturysty Roku przyznaliśmy Cecylii Malik, Honzie Zamojskiemu, Danielowi Rycharskiemu, Monice Wolańskiej, Michałowi Szladze, Iwonie Furmańczyk i Agnieszce Pajączkowskiej.

Dzisiaj dwie Agnieszki z RDK ogłosiły, że Kulturystką Roku 2017 została nasza szefowa, założycielka i wizjonerka – EWA LANGER!

Bardzo się cieszę z tej nagrody – skomentowała Ewa zaraz po otrzymaniu wyróżnienia. – To fantastyczne być wyróżnioną przez osoby, które są całe z kultury i robią ten wspaniały program, który się nie poddaje stereotypom i poszerza nasze horyzonty. Gratuluję też wspaniałym współnominowanym, czyli Łukaszowi Pałczyńskiemu i Matkom Polkom na Wyrębie, wśród których też są dziewczyny związane z Transsmisją i Lucciolą. Dziękuję wszystkim nauczycielkom, wolontariuszkom i wszystkim osobom, które pracują ze mną nad organizacją wszystkich wydarzeń. Obiecuję nadal rockendrollować polskie dziewczyny!

Audycji, w której przyznano Ewie to wyróżnienie możecie posłuchać tutaj: https://www.polskieradio.pl/9/209/Artykul/1981908,Radiowy-dom-kultury-6-stycznia-godz-1407
(moment ogłoszenia – 40 minuta)