2020KamykLucciola Ladies Rock CampNiusy

Idzie nowe! Naga Naga Ladies Music Camp!

By 22 czerwca 2020 No Comments

Zapraszamy do letniej przygody muzycznej! Ożywimy tradycję osobistą twórczością. Wzniecimy fuzję dawnych melodii i współczesnych tekstów!

Przedstawiamy pierwszy, niepowtarzalny obóz muzyczny: Naga Naga– sześciodniowy Ladies Music Camp, który odbędzie się w Kamyku od 20 lipca nad rzeka Stradomką na Pogórzu Wiśnickim!

Właśnie ruszyły zapisy!

Zapraszamy do Kamyka nad rzeką Stradomką, zanurzonego w bujnej zieleni gdzie w kobiecym gronie zanurkujemy w dżwiękach. Jeśli woła Cię to twórcze wyzwanie mimo, że nie masz żadnego doświadczenia, lub po prostu kochasz grać – zapisz się na ten tygodniowy muzyczny eksperyment!

Nasze doświadczenie przy tworzeniu Lucciola Ladies Rock Camp pokazuje, że w czasie muzycznych warsztatów dzieje się prawdziwa magia. Tego lata przyszedł czas na tradycyjne ale nowe kapele!

Podczas kilku dni zajęć z uwalniania głosu i dźwięków instrumentów tradycyjnych stworzysz z innymi kobietami swój niepowtarzalny zespół, stworzysz własne teksty, aby finalnie zagrać koncert przed otwartą publicznością pod gołym niebem.

Zajmiemy przestrzeń Księżycowego Domu (odwiedź miejsce na fb: Księżycowy Dom/Moon House).

Będziemy się uczyć się grać na tradycyjnych polskich bębnach, szarpać struny na basach, przygrywać na akordeonie i śpiewać otwartym głosem.

Zaczniemy od nauki gry na wybranych instrumentach, oraz zajęć wokalnych, aby po dwóch dniach połączyć się w  zespoły i pracować nad własnym repertuarem w nowopowstałych bandach.  Cztery powstałe zespoły zajmą przestrzenie jurty, szopy i garażu by znajdować nowe melodie i teksty czerpiąc inspiracje z folkowej, muzycznej tradycji.

Chcesz być częścią tej twórczej, babskiej wioski?

Wypełnij formularz i poczekaj na przyjęcie zgłoszenia.

My już czekamy na Ciebie!

Do wyboru masz jeden instrument lub śpiew. Nauką gry i prowadzeniem zespołów zajmą się:

Żaneta Seweryn (bębny), Sofia Herjan (akordeon), Joanna Skowrońska (wokal), Kasia Dudziak (basy).

Koszt udziału w obozie Naga Naga Ladies Music Camp wynosi 1350 złotych.

Zapewniamy: całodzienne zajęcia muzyczne, zakwaterowanie (wieloosobowe pomieszczenia Księżycowego Domu), trzy posiłki przygotowywane na miejscu, dużo pozytywnej, twórczej energii oraz przygodę życia.

Kobieto, dziewczyno droga, przyjedź! Nie ma znaczenia ile masz lat i jakie doświadczenie w muzykowaniu. To będzie niesamowite, twórcze i wyzwalające doświadczenie!

 

Będzie dziko! Będzie pięknie!

 

Pozdrawiamy!

Agata Bargiel i Małgo Grygierczyk

 

Kontakt, pytania: lucciola.rockcamp@gmail.com

 

Przedstawiamy wspaniałe nauczycielki:

 

Katarzyna Dudziak. Muzyka to moja pasja i moje życie, od osiemnastu lat byłam związana przede wszystkim ze śpiewem, w tym śpiewem klasycznym i tradycyjnym, co ukształtowało mój sposób rozumienia muzyki i rozumienia świata. Polska muzyka tradycyjna pomogła mi odkryć nowe przestrzenie rozwoju, dzięki czemu zaczęłam podejmować wyzwania, które dotąd uważałam za nierealne do osiągnięcia – odkrywanie kolejnych instrumentów, kompozycja, tekst. Tradycja jest dla mnie sferą badań i poszukiwań ale też materiałem, któremu nadaję nowe ramy przepuszczając przez własną wrażliwość.  Jestem absolwentką filozofii oraz Laboratorium Pedagogiki Teatru w Teatrze Zagłębia, obecnie jestem studentką Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Usłyszycie mnie w zespołach: Krzikopa, Pokrzyk, Rube Świnie.

Gram i śpiewam:

https://pokrzyk.bandcamp.com/releases

Śpiewam:

http://krzikopa.bandcamp.com/

 

Sofia Herian. Muzyka jest moim wszechświatem, jedną z najważniejszych części mojego życia. Gram z dzieciństwa na wszystkim co trafia da rąk. Skończyłam szkolę i liceum muzyczne, uniwersytet kultury i sztuki. Jestem profesjonalnym muzykiem, śpiewaczką i nauczycielem.

Sofia Herian pochodzi z Ukrainy, od 2012 roku mieszka na stałe w Krakowie. Jest zawodowym muzykiem (akordeon, harmonia, pianino, gitara, gra również na domrze, bandurze, sopiłce). Jest absolwentką uczelni muzycznej – Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych (Katedra Folklorystyki i Etnografii). Jej specjalizacją jest folklor ukraiński. Od 1998r. prowadzi aktywną działalność w tej dziedzinie – jako folklorysta zajmuje się poszukiwaniem, odtwarzaniem i popularyzacją ukraińskiego folkloru w dziedzinie muzyki. Prowadzi badania terenowe na terenie wsi obwodu Wołyńskiego, zapisując od najstarszych mieszkańców archaiczne pieśni Polesia, folklor dziecięcy, przysłowia i porzekadła, a także mnóstwo różnych historii-opowieści o dawnym życiu. Jako nauczyciel ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jej dorobkiem jest młodzieżowy zespół folklorystyczny ”Передзвін” (1999-2006 miasto Kowel, obw. Wołyński ), którego członkowie do dziś kontynuują swoją przygodę z pieśnią ludową, a także zespół pieśni tradycyjnej ”Кросна” ( 2007-2012 miasto Kijów ) – (http://volyniany.org.ua/krosna/237-krosna ) którego była współzałożycielem i kierownikiem.

Od ponad czterech lat mieszka w Krakowie. Postanowiła kontynuować pracę w ramach swojej pasji, dlatego w 2013 roku założyła i prowadzi zespół pieśni ukraińskiej, śpiewanej tradycyjną manierą (znaną w Polsce jako „biały głos”) – „Вельме Гурт” ( https://www.facebook.com/welmeghurt/).

 

 

Żaneta Seweryn. Z wykształcenia jestem muzykiem klasycznym- perkusistką, na co dzień pracuję w orkiestrze Opery Krakowskiej oraz jako nauczyciel w szkole muzycznej I i II stopnia. Świetnie czuję się także w innych stylistykach muzycznych np. grając punka w zespole Translola lub w bandzie Mc Silka lub ucząc gry na perkusji na Lucciola Ladies Rock Camp. Chociaż nie wiem od czego jest to zależne, to w każdym gatunku, który kiedykolwiek praktykowałam, odnajduje się moja „cząstka”. I tak od kilku lat w muzyce tradycyjnej, ludowej uzyskuję ucieczkę od cywilizacji. Ta muzyka jest dla mnie oddechem, spokojem, zgodą z naturą i przede wszystkim powrotem do korzeni i wspomnień z dzieciństwa. Myślę, że połączenie na obozie Naga Naga Ladies Music Camp tradycyjnych instrumentów i melodii ze współczesnymi tekstami będzie syntezą moich wszystkich doświadczeń muzycznych.

 

Joanna Skowrońska.  Etnolog, śpiewaczka. Od wielu lat prowadzi badania terenowe w Polsce, z naciskiem na Łęczyckie i Dolny Śląsk, i na Polesiu ukraińskim. Rejestruje, dokumentuje i bada pieśni, czego efektem są także wydawnictwa płytowe. Pieśni uczy się głównie u wiejskich śpiewaczek i śpiewaków, lecz ma za sobą także doświadczenia warsztatowe z wybitnymi etnomuzykologami, folklorystami z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Bada zróżnicowanie emisji głosu w śpiewie tradycyjnym, a także przemiany obrzędów ludowych.  Współpracuje z Forum Muzyki Tradycyjnej, w ramach Akademii Kolberga współtworzy Ruszkowską, Łęczycką i Dolnośląską Szokłę Tradycji. Stypendystka Ministra Kultury 2018. Zespoły: m.in.: Kust, Znajome Królika, Pieśni Piękne, Kormorany- Wykluczeni, Pieśni Odzyskane, Gliniane Pieśni, Zespół „Z Lasu”.