O Karioce

Karioka Girls Rock Camp Kraków to przygoda, nauka i trening osobowości. To projekt edukacyjny skierowany do nastolatek, które poprzez granie rock and rolla stają się odważne, pewne siebie i nie wahają się marzyć i tych marzeń spełniać.

Wyobraźcie sobie tygodniowy muzyczny obóz dla nastolatek, gdzie nauczycielkami są pozytywnie zakręcone rockmenki, a dziewczyny mają szansę zbudować jedyną w swoim rodzaju wspólnotę w trakcie uczenia się gry na instrumencie oraz tego wszystkiego, co potrzebne jest do założenia zespołu.

Takie obozy robimy już od ponad dwóch lat! A dziewczyny, które na nich były uważają je za najważniejsze muzyczne doświadczenie w życiu.

Dlaczego Karioka?

Dlaczego ten rock camp nazywa się Karioka?

Bo była to najbardziej rockowa dziewczyna w latach 70-tych w Polsce – bohaterka kultowego serialu dla młodzieży „Stawiam na Tolka Banana”. Była zbuntowaną nastolatką, przywódczynią bandy chłopaków i grała na gitarze.

Nauczycielki

Duśka Wacławik (ZuoZone)

wokal, rap

Człowiek renesansu. Tak można określić kogoś kto robi WSZYSTKO i robi to dobrze. Deska, rap, „szczurki jurki” i „maluj gripy” to tylko niektóre z zajęć Dusi Wacławik, czołowej warszawskiej artystki undergroundowej, graficzki, animatorki i scenografki. W latach 90. przecierała szlaki raperkom, fristajlując na imprezach i dogrywając się do hip-hopowych projektów. Po latach przerwy powróciła jako hypemanka Pona oraz Gonix. Pisze piosenki, tworzy soundsystemy i ubarwia utwory raperów. Razem z producentem Świętym kończą pracę nad autorskim projektem TRZY TYGODNIE. Wraz z uczestniczkami ZuoZone będzie ćwiczyć kreatywność, rymować i rozmawiać o sposobach na pisanie piosenek oraz… pięknie śpiewać.

Ania Cichowska

Bas

Wielbicielka muzyki na żywo - od tej ogniskowej, aż po garażowe
oraz festiwalowe koncerty. Od lat gra na gitarze akustycznej. Jednak
rok temu zafascynował ją bas. To z nim zaprzyjaźniła się na obozie
Lucciola Ladies Rock Camp w Warszawie w efekcie czego powstał zespół
Śmierć Kołcza.
Girl and bass power!

Julia Szostek

gitara

Jest gitarzystką, organistką, kompozytorką z zespołu Rosa Vertov, który wydał EP-kę w 2015 roku, singiel 'Obsessive Thinking' w 2016 oraz płytę 'Who Would Have Thought?' Parę miesięcy temu, zagrała z zespołem na OFF Festivalu, Space Feście, Springbreaku, Kobiecej Transsmisji oraz jeździła w trasy koncertowe na Ukrainę, do Niemiec a nawet do Seulu. Uczy od roku gry na gitarze zarówno w technice klasycznej jak i rockowej. Nadużywa pogłosów i echa tworzonych za pomocą efektów gitarowych. Jest miłośniczką delayu, ekspresji muzycznej i sentymentalnych, hałaśliwych, psychodelicznych dźwięków.

Ala Wach

perkusja

Jestem wychowanką pierwszego, historycznego obozu rockowego dla starszych dziewczyn - Lucciola Ladies Rock Camp. Do dzisiaj gram wraz z moim campowym zespołem, puh. Przygodę z perkusją zaczęłam ponad 2 lata temu, natomiast w tym roku planuję okiełznać bas! Girl power i połamania pałeczek!

Organizatorka

Ewa Langer

Kraków

Hej, mam na imię Ewa. Czasem gram na basie i wymyślam różne, fajne rzeczy. W swoim mieszkaniu prowadzę biuro Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja. Stowarzyszenie raz w roku organizuje festiwal kobiecej twórczości, podczas którego mogę zaprezentować jak gram na basie :) Zapraszam na niego inne muzykujące dziewczyny. Z tym basem popylam również na warsztaty Karioka Girls Rock Camp. Bas przydaje się też podczas obozów Lucciola Ladies Camp. To z kolei obozy muzyczne dla „starych dziewczyn”. Dlatego jeśli jesteś starą dziewczyną (18+) – przychodź do nas! Pokażemy Ci, że „Rock & roll to nie rurki z kremem”.

Wolontariuszki

Katarzyna Jałocha – ukulele

Mieszkam w Krakowie i uczę się w szkole zaocznej. Od czterech lat gram na ukulele.

Lidka Mika – bas

Mam na imię Lidka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam 7 lat temu od gitary elektrycznej jednak obecnie gram głównie na basie. Uczestniczyłam w obozach Karioka Girls Rock Camp jako uczennica a także wolontariuszka. Czerpię inspirację z każdego gatunku muzycznego lecz najbardziej odpowiadają mi rockowe brzmienia.

Orka Politowicz – gitara

Mówią na mnie Orka, mam 17 lat i robienie muzyki jest moją największą pasją.  Śpiewam i gram na gitarze w zespole utworzonym na jednym z obozów Karioki. W wolnym czasie gram na klawiszach i ukulele, kroję sample i nagrywam swoje kawałki.

Co mówią uczestniczki

Galeria

Poprzednie edycje

2015 Kraków

23-28 luty 2015

2016 Kraków

25-30 luty 2016

2018 Kraków

20-25 sierpnia 2018

2015 Bielsko-Biała

24-29 sierpnia 2015

2017 Kraków

14-19 sierpnia 2017