Rapuj i rób bity!

Chciałabyś rapować, ale nie wiesz od czego zacząć? A może już nawijasz przed lustrem i próbujesz robić własne bity na domowym kompie? Prawdopodobnie jesteś Królową Bitu, tylko jeszcze o tym nie wiesz!

Przyjedź na jedyny w Polsce hip-hopowy obóz dla kobiet!

Hip-Hop & Electro Camp

Obóz odbędzie się w Krakowie w dniach 25-29 października 2017 r.

Podczas pięciodniowych warsztatów 16 uczestniczek opanuje podstawy Dj-ingu, produkcji muzycznej, improwizacji na bit maszynach, pisania tekstów, rymowania, rapowania i… dissowania.

Warsztaty zakończą się koncertem, który odbędzie się 29 października w Klubie Piękny Pies w Krakowie, a także…
UWAGA NOWOŚĆ!
…zarejestrowaniem w profesjonalnym studio nagrań efektów tej ciężkiej pracy!

Uczestniczki podzielą się na dwie grupy, producentek i raperek, które potem wymiksują się w zespoły.

Co zapewniamy

  • naukę tworzenia bitów, rapowania, śpiewu,
  • dodatkowe zajęcia zaproponowane przez organizatorki obozu,
  • koncert w klubie Piękny Pies w Krakowie,
  • jeden wegetariański posiłek dziennie między zajęciami,
  • sesję nagraniową w profesjonalnym studio produkcji muzycznej.

Cena

1000 zł
płatne w dwóch równych ratach

(Jeżeli możesz i czujesz taką potrzebę serca, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapłacić więcej, cała nadwyżka zostanie przeznaczona na organizację kolejnej edycji Karioka Girls Rock Camp, czyli darmowych obozów rockowych dla nastolatek.)

Dlaczego połączenie muzyki electro i rapu jest fajne?
Czy ma sens? Dlaczego proponujemy takie warsztaty?

Lilu: Bo mamy rok 2017! Granica między stylami jest tak płynna, że muzyk powinien potrafić poruszać się w każdej stylistyce. A poza tym, kombinowanie i mieszanie w muzie to najlepsza zabawa na świecie.

Anna Trivella: Muzyka electro i rap, dwie różne koncepcje muzyczne, które mają połączyć się w całość, to jest jak sytuacja z życia wzięta, kiedy coś wymyślamy, a potem poprzez doświadczenia i eksperymenty realizujemy.

Ewa Langer: Muzyki nie można zamknąć w szufladkach. Muzykę tworzy otaczający nas świat, dochodzące zewsząd dźwięki. Bit Lucciola ma uruchomić wyobraźnię, aby usłyszeć je i wykorzystać, próbować łączyć nawet, kiedy wydają się niemożliwe do połączenia i przetwarzać za pomocą bit maszyn tworząc muzykę. Miałaby też uświadomić, że każdy śpiewać może, bo śpiewem może być też szept, krzyk, deklamacja. Dlatego każdy, nawet ten nieposiadający umiejętności grania mógłby stworzyć swój własny utwór. Dla mnie to też będzie nowe doświadczenie muzyczne. Jestem go bardzo ciekawa, bo wierzę że 4 dniowe lucciolowe Królowe Bitu, pozwolą uczestniczkom bardziej świadomie, korzystać ze źródła, które nazywamy twórczością, a znając kreatywność naszych nauczycielek, wiem że będzie to coś wyjątkowego.

Nauczycielki

Anna Trivella

muzyka elektroniczna, bity

Absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Trivella tworzy muzykę dla niezależnych włoskich teatrów i galerii.

Jej autorski program -Interpretacje muzyki elektronicznej , doskonale wpisuje się w otaczającą nas rzeczywistość. Pod okiem Anny, uczestniczki przy pomocy prostego oprogramowania, nauczą się tworzyć muzykę elektroniczną, przygotują swoje własne podkłady muzyczne, czyli będą ciąć sample, loopować i tworzyć bity.

Duśka Wacławik (ZuoZone)

wokal, rap

Człowiek renesansu. Tak można określić kogoś kto robi WSZYSTKO i robi to dobrze. Deska, rap, „szczurki jurki” i „maluj gripy” to tylko niektóre z zajęć Dusi Wacławik, czołowej warszawskiej artystki undergroundowej, graficzki, animatorki i scenografki. W latach 90. przecierała szlaki raperkom, fristajlując na imprezach i dogrywając się do hip-hopowych projektów. Po latach przerwy powróciła jako hypemanka Pona oraz Gonix. Pisze piosenki, tworzy soundsystemy i ubarwia utwory raperów. Razem z producentem Świętym kończą pracę nad autorskim projektem TRZY TYGODNIE. Wraz z uczestniczkami ZuoZone będzie ćwiczyć kreatywność, rymować i rozmawiać o sposobach na pisanie piosenek oraz… pięknie śpiewać.

Kosińska aka KOSA

wokal, rap

Raperka, współzałożycielka ekipy twórczej Mom found my drugs (do której należy m.in. ZuoZone). Od początku związana ze sceną chełmską. Autorka płyty „Artoholism”, która dzięki crowdfundingowi doczekała się wersji fizycznej. Podczas przeglądu „Rym w Rym” jury w składzie: L.U.C., Buka, Magiera przyznało jej pierwszą nagrodę. Brała udział w projekcie „Klasyczna Jedenastka”. Publikowała recenzje muzyczne dla portalu kulturalnego Wywrota.pl. W chwili obecnej pracuje nad dwiema płytami – z Jimmy Kiss’em oraz Brudnym Woskiem. Fanka podziemia i kolaboracji twórczych. Za swoim ulubionym grafikiem, Tomkiem Miszkinem, powtarza: truly independent. Mainstream quality, underground aesthetics.

Organizatorki

Ewa Langer

Kraków

Hej, mam na imię Ewa. Czasem gram na basie i wymyślam różne, fajne rzeczy. W swoim mieszkaniu prowadzę biuro Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja. Stowarzyszenie raz w roku organizuje festiwal kobiecej twórczości, podczas którego mogę zaprezentować jak gram na basie :) Zapraszam na niego inne muzykujące dziewczyny. Z tym basem popylam również na warsztaty Karioka Girls Rock Camp. Bas przydaje się też podczas obozów Lucciola Ladies Camp. To z kolei obozy muzyczne dla „starych dziewczyn”. Dlatego jeśli jesteś starą dziewczyną (18+) – przychodź do nas! Pokażemy Ci, że „Rock & roll to nie rurki z kremem”.

Anka Górska

Polska

Jestem Anka i robię w Luccioli różne rzeczy organizacyjne, m.in. bawię się w webmasterkę i piszę wspaniałe newslettery, czyli naszą Lucciola Press.
Byłam uczestniczką na pierwszej Lucciola Ladies Rock Camp w Krakowie i od tego czasu jestem basistką.
A oprócz tego mam dzieci i męża, własną firmę, działam w polityce i feminizmie.
Piszcie do mnie na adres: lucciola.rockcamp@gmail.com, jeśli dzieje się coś fajnego muzycznie i kobiecego, a ja na pewno coś z tym zrobię :)

Galeria

Poprzednie edycje

2017 Kraków

30 marca – 2 kwietnia 2017

2017 Kraków

25 – 29 października 2017