Rapuj i rób bity!

Chciałabyś rapować, ale nie wiesz od czego zacząć? A może już nawijasz przed lustrem i próbujesz robić własne bity na domowym kompie? Prawdopodobnie jesteś Królową Bitu, tylko jeszcze o tym nie wiesz! Przyjedź na jedyny w Polsce hip-hopowy obóz dla kobiet!

Hip-Hop & Electro Camp

Podczas czterodniowych warsztatów 14 uczestniczek opanuje podstawy Dj-ingu, produkcji muzycznej, improwizacji na bit maszynach, pisania tekstów, rymowania, rapowania i wydawania „odgłosów paszczą”. Warsztaty zakończą się koncertem, który odbędzie się 2 kwietnia w niedzielę w jednym z krakowskich klubów.

Uczestniczki podzielą się na dwie grupy, producentek i raperek, ale to nie znaczy, że nie będą mogły spróbować tu i tu. Powstanie siedem dwuosobowych zespołów, które zaprezentują swoje utwory na koncercie 2 kwietnia.

Co zapewniamy

  • naukę tworzenia bitów, rapowania, śpiewu
  • dodatkowe zajęcia zaproponowane przez organizatorki obozu
  • koncert w jednym z krakowskich klubów
  • jeden wegetariański posiłek dziennie między zajęciami

Dlaczego połączenie muzyki electro i rapu jest fajne?
Czy ma sens? Dlaczego proponujemy takie warsztaty?

Lilu: Bo mamy rok 2017! Granica między stylami jest tak płynna, że muzyk powinien potrafić poruszać się w każdej stylistyce. A poza tym, kombinowanie i mieszanie w muzie to najlepsza zabawa na świecie.

Anna Trivella: Muzyka electro i rap, dwie różne koncepcje muzyczne, które mają połączyć się w całość, to jest jak sytuacja z życia wzięta, kiedy coś wymyślamy, a potem poprzez doświadczenia i eksperymenty realizujemy.

Ewa Langer: Muzyki nie można zamknąć w szufladkach. Muzykę tworzy otaczający nas świat, dochodzące zewsząd dźwięki. Bit Lucciola ma uruchomić wyobraźnię, aby usłyszeć je i wykorzystać, próbować łączyć nawet, kiedy wydają się niemożliwe do połączenia i przetwarzać za pomocą bit maszyn tworząc muzykę. Miałaby też uświadomić, że każdy śpiewać może, bo śpiewem może być też szept, krzyk, deklamacja. Dlatego każdy, nawet ten nieposiadający umiejętności grania mógłby stworzyć swój własny utwór. Dla mnie to też będzie nowe doświadczenie muzyczne. Jestem go bardzo ciekawa, bo wierzę że 4 dniowe lucciolowe Królowe Bitu, pozwolą uczestniczkom bardziej świadomie, korzystać ze źródła, które nazywamy twórczością, a znając kreatywność naszych nauczycielek, wiem że będzie to coś wyjątkowego.

Nauczycielki

Anna Trivella

muzyka elektroniczna, bity

Absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Trivella tworzy muzykę dla niezależnych włoskich teatrów i galerii.

Jej autorski program -Interpretacje muzyki elektronicznej , doskonale wpisuje się w otaczającą nas rzeczywistość. Pod okiem Anny, uczestniczki przy pomocy prostego oprogramowania, nauczą się tworzyć muzykę elektroniczną, przygotują swoje własne podkłady muzyczne, czyli będą ciąć sample, loopować i tworzyć bity.

Duśka Wacławik (ZuoZone)

wokal, rap

Człowiek renesansu. Tak można określić kogoś kto robi WSZYSTKO i robi to dobrze. Deska, rap, „szczurki jurki” i „maluj gripy” to tylko niektóre z zajęć Dusi Wacławik, czołowej warszawskiej artystki undergroundowej, graficzki, animatorki i scenografki. W latach 90. przecierała szlaki raperkom, fristajlując na imprezach i dogrywając się do hip-hopowych projektów. Po latach przerwy powróciła jako hypemanka Pona oraz Gonix. Pisze piosenki, tworzy soundsystemy i ubarwia utwory raperów. Razem z producentem Świętym kończą pracę nad autorskim projektem TRZY TYGODNIE. Wraz z uczestniczkami ZuoZone będzie ćwiczyć kreatywność, rymować i rozmawiać o sposobach na pisanie piosenek oraz… pięknie śpiewać.

Lilu

wokal, rap

Rapuje bo chce, a nie dlatego, że nie umie śpiewać, gdyż totalnie umie. Rapować zresztą też, co w komplecie jest zjawiskiem w Polsce zupełnie niespotykanym. Siłą rzeczy, jako raperka, potrafi również pisać teksty i jako bezczelna wokalistka posiada umiejętność gry na kilku instrumentach i zna podstawy kompozycji. Wyrosła na hip-hopie (i jako dzieciak i jako artystka), ale grzebała też w reggae, r’n’b, jazzie, poezji śpiewanej i kilku gatunkach, które jeszcze nie zostały nazwane i prawdopodobnie nigdy im to nie grozi. Nagrywa od ok. 20-stu lat. Przez ten czas zdążyła wydać cztery ‘legalne’ płyty, ok. pięciu ‘nielegali’ i kilkaset gościnnych zwrotek, i refrenów. Współpracowała ze śmietanką polskiego rapu, reggae i popu. Zagrała kilkaset koncertów w Polsce i kilkanaście poza jej granicami, m.in. we Francji, Austrii, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Jest aktorką Impro w Teatrze Nowym w Łodzi i członkiem Jazzowego Chóru Wytwórni. Lilu pomoże uczestniczkom w napisaniu własnego tekstu i nauczy go zarapować lub zaśpiewać.

Organizatorka

Ewa Langer

Kraków

Hej, mam na imię Ewa. Czasem gram na basie i wymyślam różne, fajne rzeczy. W swoim mieszkaniu prowadzę biuro Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja. Stowarzyszenie raz w roku organizuje festiwal kobiecej twórczości, podczas którego mogę zaprezentować jak gram na basie :) Zapraszam na niego inne muzykujące dziewczyny. Z tym basem popylam również na warsztaty Karioka Girls Rock Camp. Bas przydaje się też podczas obozów Lucciola Ladies Camp. To z kolei obozy muzyczne dla „starych dziewczyn”. Dlatego jeśli jesteś starą dziewczyną (18+) – przychodź do nas! Pokażemy Ci, że „Rock & roll to nie rurki z kremem”.

Galeria

Poprzednie edycje

2017 Kraków

30 marca – 2 kwietnia 2017