2018Bez kategoriiKarioka Girls Rock CampKrakówNiusyRelacje

Miały wszystko do powiedzenia!

By 8 września 2018 No Comments

Kolejny Karioka Girls Rock Camp zakończył się już tradycyjnie koncertem w Pięknym Psie w Krakowie i tradycyjnie już porwał tłum i wycisnął wiele łez. Polskie nastolatki za chwilę nie będą już czekały, aż ktoś im zrobi miejsce na scenie. Po prostu na nią wejdą i na niej zostaną.

W tym roku do Krakowa przyjechało aż 17 dziewczyn, które postanowiły mieć zespół rockowy i zagrać koncert. Część z nich miała już jakieś doświadczenie muzyczne, a niektóre trzymały instrumenty lub śpiewały do mikrofonu pierwszy raz w życiu. Wszystkie jednak wiedziały po co przyjechały na Kariokę: po pewność siebie, po lekcje gry i śpiewu, po przekonanie, że da się radę ze wszystkim i po to by zostać gwiazdą rocka. Wszystkim się udało.

Przez pięć dni dziewczyny w wieku od 12 do 18 lat najpierw uczyły się grać n a instrumentach i śpiewać od znakomitych nauczycielek: Duśka Wacławik – wokal, Julia Szostak – gitara, Anka Cichowska – bas, Ala Wach – perkusja. Po dwóch dniach zostały podzielone na zespoły i zaczęły próby i tworzenie piosenek. Cały proces twórczy niewątpliwie mocno wsparły też warsztaty z Siksą podczas których dziewczyny tworzyły teksty i były to czasami teksty, które przyprawiały o dreszcze, bo dotyczyły między innymi najmroczniejszych i najbardziej dramatycznych przeżyć niektórych z uczestniczek. Często, to właśnie w tych tekstach odważyły się wykrzyczeć swoje krzywdy i lęki po raz pierwszy.

Do tekstów powstała dobra rockendrollowa muzyka, a to wszystko razem przełożyło się na sukces koncertu finałowego i całego obozu.

Karioka Girls Rock Camp to darmowe obozy rockowe dla nastolatek, w których udział biorą m.in. dziewczyny z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Tegoroczny obóz odbył się dzięki wsparciu:

  • Programu minigrantów ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”,
  • wspaniałych darczyńców, którzy wsparli naszą zbiórkę na portalu zrzutka.pl,
  • dorosłych kobiet – uczestniczek obozów Lucciola Ladies Rock Camp, z których dochód zasila organizację obozów dla nastolatek,
  • naszej wspaniałej facetki wokalu z Luccioli – Ani Miądowicz, która, zamiast odebrać od swoich weselnych gości prezenty, zebrała od nich datki na Kariokę i przekazała ją na konto Stowarzyszenia.

Wszystkim Wam z całej mocy naszych wielkich serc DZIĘKUJEMY!

Karioki też, bo to dzięki Wam mogły śpiewać ze sceny:

JESTEŚMY TU, BO MAMY COŚ DO POWIEDZENIA!

video: mediafinger
foto: Małgo Grygierczyk