O nas

Działamy w Krakowie, Warszawie, Nowicy.
Organizujemy Lucciola Ladies Rock Camp Wawa,
Królowe Bitu Hip-Hop & Electro Camp oraz Karioka Girls Rock Camp Kraków.

Organizatorki

Ewa Langer

Kraków

Hej, mam na imię Ewa. Czasem gram na basie i wymyślam różne, fajne rzeczy. W swoim mieszkaniu prowadzę biuro Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja. Stowarzyszenie raz w roku organizuje festiwal kobiecej twórczości, podczas którego mogę zaprezentować jak gram na basie :) Zapraszam na niego inne muzykujące dziewczyny. Z tym basem popylam również na warsztaty Karioka Girls Rock Camp. Bas przydaje się też podczas obozów Lucciola Ladies Camp. To z kolei obozy muzyczne dla „starych dziewczyn”. Dlatego jeśli jesteś starą dziewczyną (18+) – przychodź do nas! Pokażemy Ci, że „Rock & roll to nie rurki z kremem”.

Anka Górska

Polska

Jestem absolwentką pierwszej, historycznej Luccioli! Matką, przedsiębiorczynią, prezeską trójmiejskiego Stowarzyszenia Macherki i od roku też… basistką! Chociaż na razie rozwijam raczej karierę solową ;) Dla obozu w Nowicy zajmuję się głównie zbiórką pieniędzy przez crowdfounding oraz różnymi sprawami związanymi ze stroną www, zapisami itp. WE WILL ROCK YOU, BABY!

Magło Grygierczyk

Warszawa

Cześć! Jestem Małgo. Doliczyłam się czterech spontanicznicznie powstałych zespołów muzycznych, w których grałam na czym było można, mimo moich skromnych umiejętności. Przez trzy lata grałam i śpiewałam w zespole punkowym a ostatnio brzdąkałam na gitarze w zespole „Zimne włosy“, powstałym na drugim obozie LLRC. Poza tym: fotografuję, tworzę wideo i namiętnie haftuję. Od kilku dobrych lat zajmuję się organizacją wydarzeń podczas festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Współorganizowałam pierwsze obozy Lucciola Ladies Rock Camp w Krakowie a teraz rozkręcam organizację obozów LLRC w Warszawie. Dziewczyny! Przypuszczam, że śpiewacie pod prysznicem, więc może to już czas na granie w zespole na scenie? Spróbujcie same! Daje to ogromną siłę!

Nauczycielki

Amina Dargham

gitara

Hej. Jestem Amina i jestem m.in gitarzystką i kolekcjonerką różnych dziwnych instrumentów z całego świata, na których staram się grać. Grałam w zespołach: Translola, Orientalny Punkt G, Quartet mood, Aminokwasy oraz Exceed (w Libanie). Generalnie, muzyka to jedna z moich większych pasji obok rysowania, malowania no i tatuowania. Tatuowaniem zajmuję się na co dzień. Prowadzę zajęcia na Karioka Girls Rock Camp oraz będę prowadziła zajęcia na Lucciola Rock Camp. Oj, będzie się działo! Rock & roll wymieszany z czarnym tuszem w żyłach mych płynie! :D
fot. Joanna Gontkiewicz

Ania Brachaczek

wokal

Współzałożycielka zespołów BIFF i SIQ. Śpiewała w Pogodno, grała na basie w Los Trabantos. Jej głos można usłyszeć na płytach Acid Drinkers, Muńka Staszczyka, Jacka Lachowicza i Panien Wyklętych. Współpracowała ze Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.

Gabi Ganczarska

wokal

Z wykształcenia aktorka, plastyczka, wizażystka, kosmetyczka. Śpiewała w zespole Jazzu, Translola, a także w kabarecie Eloe. Grała w teatrze Eloe Theatre of Noise. Prowadziła warsztaty wokalne, teatralne i plastyczne. Obecnie członkini stowarzyszenia Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych oraz członkini zespołu Foch, w którym oprócz śpiewania zajmuje sie też pisaniem tekstów i komponowaniem. Miłośniczka zwierząt. Na co dzień prowadzi własne studio kosmetyki i wizażu, bierze udział jako wizażystka i stylistka w pokazach mody, sesjach fotograficznych.
fot. Joanna Gontkiewicz

Lilu

wokal, rap

Rapuje bo chce, a nie dlatego, że nie umie śpiewać, gdyż totalnie umie. Rapować zresztą też, co w komplecie jest zjawiskiem w Polsce zupełnie niespotykanym. Siłą rzeczy, jako raperka, potrafi również pisać teksty i jako bezczelna wokalistka posiada umiejętność gry na kilku instrumentach i zna podstawy kompozycji. Wyrosła na hip-hopie (i jako dzieciak, i jako artystka), ale grzebała też w reggae, r’n’b, jazzie, poezji śpiewanej i kilku gatunkach, które jeszcze nie zostały nazwane i prawdopodobnie nigdy im to nie grozi. Nagrywa od ok. 20-stu lat. Przez ten czas zdążyła wydać cztery ‘legalne’ płyty, ok. pięciu ‘nielegali’ i kilkaset gościnnych zwrotek, i refrenów. Współpracowała ze śmietanką polskiego rapu, reggae i popu. Zagrała kilkaset koncertów w Polsce i kilkanaście poza jej granicami, m.in. we Francji, Austrii, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Jest aktorką Impro w Teatrze Nowym w Łodzi i członkiem Jazzowego Chóru Wytwórni. Lilu pomoże uczestniczkom w napisaniu własnego tekstu i nauczy go zarapować lub zaśpiewać.

Małgorzata Tekiel

bas

Basistka, kompozytorka, aranżerka, autorka muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współtwórczyni i członkini zespołów : Będzie Dobrze, Pudelsi, Maleńczuk, Pati Yang, Soomood, Karpaty Magiczne, Deuter, Pochwalone, Tajny.
fot. Joanna Gontkiewicz

Nela Gzowska

Bas

Gitarzystka i basistka związana m.in. z takimi zespołami jak Kobiety i The Shipyard. Przez 2 lata mieszkała w Londynie, gdzie była nauczycielką gry na gitarze, współpracującą z projektem Girls Rock UK. Obecnie pracuje na obozach rockowych dla dziewczyn i starych dziewczyn jako „facetka od basu” :) Z Kobietami nagrała 3 płyty: „Amnestia” (2007), „3City Big Beat” (2009), „Mutanty” (2011). Płyta „Amestia” otrzymała nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna. Razem z zespołem wystąpiła na OFF Festivalu, Openerze oraz festiwalach zagranicznych. W 2010 Kobiety wystąpiły w Teatrze Wybrzeże, wykonując piosenki z repertuaru Kurta Weilla i Bertolda Brechta w spektaklu pt. „Rechot Brechta”. W styczniu 2012 wzięła udział w nagraniu debiutu zespołu The Shipyard. Płyta ukazała się pod koniec sierpnia nakładem Nasiono Records. W 2015 powróciła do składu koncertowego grupy Kobiety, tym razem jako gitarzystka. W styczniu 2016 zarejestrowała materiał na debiutancką płytę warszawskiego zespołu Ryby, w którym gra na gitarze basowej. Płyta ukaże się w czerwcu nakładem Thin Man Records.

Anna Trivella

muzyka elektroniczna, bity

Absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Trivella tworzy muzykę dla niezależnych włoskich teatrów i galerii.

Jej autorski program -Interpretacje muzyki elektronicznej , doskonale wpisuje się w otaczającą nas rzeczywistość. Pod okiem Anny, uczestniczki przy pomocy prostego oprogramowania, nauczą się tworzyć muzykę elektroniczną, przygotują swoje własne podkłady muzyczne, czyli będą ciąć sample, loopować i tworzyć bity.

Aleksandra Dyba

muzyka elektroniczna, bity

Perkusję studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie, oraz Konserwatorium Muzycznym di A Coruña. Współpracuje min.z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej oraz Sinfoniettą Cracovia. Realizuje się jako muzyk klasyczny,oraz w gatunkach rozrywkowych. Jako perkusista ma na swoim koncie trzy albumy min.”Pamiętniki pani Hanki” (Uniwersal). Wzięła udział w kampanii Bose (klip Music Is My Heartbeat). Koncertuje, nagrywa i współtworzy na gruncie muzyki improwizowanej.

Hilary Binder

perkusja

Muzyk i aktywistka, pochodząca z USA i mieszkająca od 23 lat w Europie. Większość tego czasu spędziła koncertując na całym świecie jako perkusistka zespołu Sabot oraz prowadząc międzynarodowy ośrodek artystyczny CESTA w Czechach. Jest także współzałożycielką obozów rockowych dla dziewczynek w Czechach. Obecnie mieszka we Włoszech, gdzie cały czas tworzy i gra muzykę, obecnie ze swoim nowym zespołem Polemica. Za sprawą swojego najnowszego projektu Invizin, kontynuuje swoją pracę społeczną i buduje międzynarodową sieć muzyczną.

Żaneta Seweryn

perkusja

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji. Nauczycielka perkusji ZPSM im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, współpracuje także na stałe z orkiestrą Opery Krakowskiej. Oprócz projektów związanych z muzyką klasyczną współpracowała z takimi zespołami jak: The Dolls, Mc Silk, Revolver, Translola, obecnie perkusistka zespołu Foch.

Duśka Wacławik (ZuoZone)

wokal, rap

Człowiek renesansu. Tak można określić kogoś kto robi WSZYSTKO i robi to dobrze. Deska, rap, „szczurki jurki” i „maluj gripy” to tylko niektóre z zajęć Dusi Wacławik, czołowej warszawskiej artystki undergroundowej, graficzki, animatorki i scenografki. W latach 90. przecierała szlaki raperkom, fristajlując na imprezach i dogrywając się do hip-hopowych projektów. Po latach przerwy powróciła jako hypemanka Pona oraz Gonix. Pisze piosenki, tworzy soundsystemy i ubarwia utwory raperów. Razem z producentem Świętym kończą pracę nad autorskim projektem TRZY TYGODNIE. Wraz z uczestniczkami ZuoZone będzie ćwiczyć kreatywność, rymować i rozmawiać o sposobach na pisanie piosenek oraz… pięknie śpiewać.

Agata Bargiel

wokal

Mam na imię Agata i od kilku lat z pasją zajmuję się śpiewem i uwalnianiem mocy zaklętej w głosie. Uczę powrotu do ciała i oddechu, komunikacji z emocjami zamkniętymi w ciele i ich wyrażania. Ugruntowuje mnie muzyka korzeni – śpiew biały, uwalniający moc, z przestrzenią na każdy głos. Uważam, że w każdym głosie tkwi indywidualny potencjał, który pragnie zaistnieć i być wolny. Prywatnie i zawodowo namawiam do śpiewania i śpiewam o każdej porze dnia i nocy. Zróbmy sobie (r)ewolucje muzyczną na zdrowie!

Wolontariuszki

Sabina Lebiest – gitara

Siemka. Nazywam się Sabina. Gram na gitarze od 9 lat. Pasjonuję się kulturą japońską i dalekowschodnią. Grałam w paru zespołach takich jak: RUSE, Think Pink, The Riddle, High Heels… Brałam też gościnnie udział w wielu koncertach oraz pomagam w ich organizacji. A poza tym rysuję i daję się wytatuować. Będę pomagała wam zaprzyjaźnić się z gitarą na Lucciola Rock Camp.

Asia Mazurek – bas

Z muzyką od dziecka. Absolwentka szkoły muzycznej w klasie gitary klasycznej. W późniejszym okresie współzałożycielka kobiecego zespołu rockowego – The Riddle. Pasjonatka zarówno muzyki klasycznej jak i mocniejszych brzmień. Muzyka od zawsze była dla mnie dobrą zabawą i formą oderwania od rzeczywistości. Tym podejściem staram się zarazić wszystkich zainteresowanych.

K’ate Sobolewicz – gitara

Kilka lat temu ktoś mi powiedział „Kaśka, jesteś muzyką” i od tego czasu żadne inne słowa nie określiły mnie lepiej. Komponuję, gram na fortepianie i gitarze od dziecka – w związku z licznymi muzycznymi fascynacjami w mojej „szufladzie” znajdziecie brzmienia alternatywne, soulowe, folkowe, pop, rock, a nawet poezję śpiewaną. Dla mnie muzyka to emocje. I to nimi chcę się dzielić z ludźmi.

Ala Wach – perkusja

Jestem wychowanką pierwszego, historycznego obozu rockowego dla starszych dziewczyn – Lucciola Ladies Rock Camp. Do dzisiaj gram wraz z moim campowym zespołem, puh. Przygodę z perkusją zaczęłam ponad 2 lata temu, natomiast w tym roku planuję okiełznać bas! Girl power i połamania pałeczek!

Kasia Wróbel – gitara

Jestem absolwentką dwóch Luccioli dla starych dziewczyn i wygląda na to, że już nie mogę się z rozstać z Lucciolą! Gram od prawie roku na gitarze a ostatnio zaczynam brać się za bas. Lubię smutne piosenki i zimne dźwięki. Jak widać na zdjęciu, założyłam kask, bo pewnie na najbliższym obozie będzie się działo :)

Anna Żukowska – bas

Poszukująca wielbicielka dźwięków, nade wszystko niskich. Najchętniej gra na basie, ale też na gitarze, a poza tym ciągnie ją do perkusji, którą oswajała między innymi w ramach drugiego obozu Lucciola. Współtworzy zespół PMS, ma też mały solowy projekt.