Niusy

Zlot europejskich organizatorek GRCA w Finlandii

By 29 września 2015 No Comments

Trzy Lucciole: Ewa Langer, Małgo Grygierczyk i Amina Dargham ze Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja przejechały aż 4000 km przez nadbałtyckie krainy, aby dotrzeć do miasta Vaasa w Finlandii i wziąć udział w międzynarodowej konferencji Girls Rock Camp Alliance Europe.

Ponadtygodniową, przygodową podróż odbyłyśmy jadąc samochodem przez: Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię, przeprawiając się promem do Helsinek, aby na końcu dojechać do miasta Vaasa w środkowej Finlandii.
Na konferencję GRCA przyjechały organizatorki rockowych obozów dla dziewczynek z dziesięciu państw europejskich. Nasza Karioka GRC z Polski dołączyła do sieci GRCA jako oficjana członkini, mając za sobą już dwa zorganizowane obozy.

Konferencja w Vaasie to dwa dni inspiracji, warsztatów, nowych znajomości ale też zabawy i śmiechu. Pracowałyśmy w zespołach a potem całą grupą opracowywałyśmy strategię działania GRCA na przyszłe lata. Omawiałyśmy kwestie związane m.in. z utworzeniem międzynarodowego obozu muzycznego dla dziewczyn, wymiany wolontariuszek oraz przyłączenia do GRCA przedstawicielek innych krajów europejskich. Wzięłyśmy udział w inspirujących warsztatach wymieniając się wiedzą i doświadczeniem. Pohulałyśmy z dziewczynami ze Szwecji, Finlandii, Norwegii i Austrii w lokalnym klubie na koncercie szwedzkiej raperki i wygrzałyśmy się w fińskiej saunie.

Przyjechałyśmy zmęczone ale zadowolone i pełne energii do dalszej pracy, szczególnie, że już za niecałe dwa tygodnie rozpoczyna się nasz pierwszy Lucciola Ladies Rock Camp, czyli obóz rockowy dla starych dziewczyn!

fot. Małgo Grygierczyk